Головна / Новини / Події / АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ : перспективи реформування

27.07.2015

Категорія: Події

АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ : перспективи реформування

На шляху до загального підвищення якості надання адміністративних послуг особливої актуальності набуває питання децентралізації повноважень з надання адміністративних послуг на рівень органів місцевого самоврядування. Зокрема, це стосується базових адміністративних послуг, з отриманням яких протягом життя стикається абсолютна більшість громадян. Саме децентралізація дозволяє суттєво покращити якість послуг через підвищення впливу громади на суб’єктів надання цих послуг. На даний час у наданні адміністративних послуг в Україні домінує центральна виконавча влада та її територіальні органи,  що суттєво ускладнює доступність даних послуг мешканцям сіл та селищ району. Основними стандартами базових адміністративних послуг в контексті адміністративно-територіальної реформи  мають бути:  територіальна доступність (надаються безпосередньо у громаді, де проживає особа, без потреби візиту в районний центр) та зручність (зосередження усіх виконавчих органів у одному приміщенні даної громади).

Одним з вагомих внесків до ефективної децентралізації адміністративних послуг є проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг», який був прийнятий Верховною Радою України в першому читанні 14.07.2015р., яким передбачено делегувати органам місцевого самоврядування відповідного рівня повноваження з надання базових адміністративних послуг.

Законопроектом пропонується віднести до повноважень органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій надання адміністративних послуг, що мають найбільший попит серед жителів територіальних громад. Зокрема,  органам місцевого самоврядування  пропонується надати повноваження щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання особи, ведення відповідного реєстру територіальної громади, що в результаті позбавить жителів необхідності збирати відповідні довідки про склад сім’ї та проживання, що необхідні при наданні соціальних та інших послуг.

Законопроектом також пропонується спростити процедуру отримання інформації з Державного земельного кадастру. При цьому, право на надання такої інформації  матимуть посадові особи органів місцевого самоврядування, в тому числі і адміністратори центрів надання адміністративних послуг. Інформація з Державного земельного кадастру надаватиметься також в електронній формі, в першу чергу нотаріусам і державним реєстраторами речових прав, що дозволить забезпечити швидке та комплексне надання ними послуг.

Окремим завданням законопроекту є усунення розбіжностей, що виявлені під час реалізації Закону України «Про адміністративні послуги» шляхом виключення деяких положень із тексту закону та доповненням його новими положеннями, що регулюють статус діяльність центру надання адміністративних послуг, а також забезпечують удосконалення процедури надання адміністративних послуг в електронній формі.

 Аналізуючи законодавчі акти, що стосуються сфери надання адміністративних послуг, слід відзначити актуальність даної теми для України. Влада зосереджується навколо питань якості послуг і максимального спрощення та дерегуляції. Тому, підтримка суспільства у цій реформі та органів місцевого самоврядування вкрай важлива  на шляху до здійснення законодавчої децентралізації базових адміністративних послуг.

 

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує