Головна / Новини / Події / Пам’ятка щодо механізму отримання пільг учасниками бойових дій або інвалідами війни з- поміж учасників антитерористичної операції

15.07.2015

Категорія: Події

Пам’ятка щодо механізму  отримання пільг  учасниками бойових дій або інвалідами  війни  з- поміж   учасників антитерористичної операції

Ветерану війни  необхідно звернутися:
 -   до організацій-надавачів житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку за місцем проживання (наприклад: до  підприємства електромережі,   управління газового господарства тощо) з письмовою заявою та документами, що підтверджують його право на пільги.
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку надаються громадянам у безготівковій формі шляхом зменшення оплати за послуги (для учасників бойових дій – 75 %, для інвалідів війни – 100%), і обраховуються як знижка оплати за фактично спожитий обсяг пільгових послуг, але не більше встановлених Урядом  норм споживання.

-    до управління праці та соціального захисту населення за  місцем проживання для забезпечення єдиного державного обліку осіб, які мають право на пільги. 
До Реєстру пільговиків включається така інформація: загальні відомості про пільговика (прізвище, ім'я та по батькові, число, місяць, рік народження, ідентифікаційний номер у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, адреса місця проживання, склад сім'ї, характеристика житла), реквізити паспорта та документа, що підтверджує право на пільги, а також категорія пільговика, перелік пільг, на які він має право, інформація про те, якими пільгами він реально користується.
Зазначена інформація необхідна для  автоматизованого використання з метою контролю за відомостями, які подаються підприємствами та організаціями, що надають послуги, для розрахунків за надані пільговикам послуги.

Перелік осіб, які належать до членів сім'ї пільговика   
Згідно із статтею 51 Бюджетного Кодексу України, до членів сім'ї пільговика, при наданні пільги з оплати житлово-комунальних послуг, належать:

  1. дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);
  2. неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи;
  3. особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі;
  4. непрацездатні батьки;
  5. особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

 

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує