Головна / Новини / Події / Публічна кадастрова карта - крок до послуг Держземагентства через мережу Інтернет

16.07.2015

Категорія: Події

Публічна кадастрова карта - крок до послуг  Держземагентства через мережу Інтернет

15.07.2015р.  адміністратори Центру надання адміністративних послуг взяли участь в селекторній нараді, яка ініційована Головним управлінням Держземагентства в Житомирській області. Основною темою даної наради було запровадження видачі витягів з Держаного земельного кадастру через Публічну кадастрову карту в мережі Інтернет з 16.07.2015р. Наразі дана пілотна версія працює в м.Києві та Київській області, а в найближчий час буде впроваджена на всій території України.

Такий крок є великим досягненням у сфері земельних відносин, який дозволить остаточно сформувати кадастрову карту та підвищити гарантії прав власності на землю. Побудова сучасної кадастрової комп’ютерної системи дозволяє суттєво скоротити строки проведення операцій з землею, значно знизити рівень корупції, скоротити витрати громадян.

Як відомо, з 01.01. 2013 року  відомості про земельні ділянки, що містяться у Державному земельному кадастрі України  є відкритими і опубліковані в мережі Інтернет. Це стало можливим саме завдяки Публічній кадастровій карті України. Разом з тим, треба розуміти, що Державний земельний кадастр України зараз активно наповнюється інформацією, вирішує багато технологічних завдань і тому на карті можливі помилки та деякі невідповідності.

Для громадян Публічна кадастрова карта України дає такі основні можливості:

а) перевірити наявність земельної ділянки у Державному земельному кадастрі України та відсутність помилок і невідповідностей в його відображенні;

б) відправки електронної заяви про помилки або відсутність ділянки (якщо на Публічній кадастровій карті України Ваша ділянка відсутня або наявні помилки в її відображенні, проблемою також є накладання меж земельних ділянок та їх неправильне місцезнаходження);

в) видача витягів з Державного земельного кадастру в електронній формі.

Як знайти земельну ділянку по кадастровому номеру?

Якщо державний акт видано до 2004 року, то кадастровий номер треба шукати в Довідці про присвоєння кадастрового номера. Якщо такої довідки немає, то швидше за все земельна ділянка не має кадастрового номера і відомості про нього відсутні в Державному земельному кадастрі (ДЗК) України.

Якщо земельна ділянка є у ДЗК, інформація про земельну ділянку повинна з'явитися на публічній кадастровій карті, зокрема Ви зможете побачити такі відомості:

-          Кадастровий номер земельної ділянки;

-          Форма власності (наприклад - приватна);

-          Код цільового призначення (наприклад - 03.07);

-          Площа в гектарах (наприклад - 0,58099 га)

Слід зауважити, що дані про власника земельної ділянки на публічній кадастровій карті України не публікуються.

 

Дивіться також:

Навігація:

Остані Новини
Всі Новини
Архів новин

Категорія новин:

Новини регіону
Події
Нацдержслужба України інформує